Rozhlasové pořady

V roce 2010 Michal Hromek pro stanici Vltava v rámci projektu „Britský rok na Vltavě” vytvořil čtyřdílný pořad “Britská lidová písnička” (s použitím nahrávek souboru New Scorpion Band).

V roce 2011 v rámci projektu “Rok německého jazyka na Vltavě” vytvořil pořad „Britská lidová píseň – a co na to Vídeň”. Ve dvou pokračováních byli posluchači seznámeni s projektem skotského vydavatele George Thomsona, který v první polovině 19. století oslovil několik videňských skladatelů, hlavně však Josepha Haydna a Ludwiga van Beethovena s žádostí o úpravy skotských, ale i irských, velšských a anglických lidových písní pro svou několikadílnou sbírku britských lidových písní.

O adventu roku 2012 byl v rámci severského roku odvysílán pořad „Latinská duchovní píseň ve středověkém Finsku“ zabývající se vznikem a osudy sborníku Piae Canciones.

Dne 14. a 28. září 2013 odvysílala rozhlasová stanice Vltava v rámci “Víkendové přílohy stanice Vltava” dvojdílný pořad Michala Hromka o Johnu Dowlandovi “Semper Dowland Semper Dolens”.

Dne 30. 7. 2015 byl Michal Hromek hostem pořadu „Telefonotéka“ na stanici Vltava. Tu a pořad o Johnu Dowlandovi je možné si poslechnout zde: http://www.rozhlas.cz/vltava/host/_zprava/michal-hromek-consort-music–1515332

V prosinci 2015 a v lednu 2016 stanice Vltava v rámci své „Víkendové přílohy“ uvedla dvojdílný pořad „Kaledonie“ – sondu do tradiční skotské hudby a také do toho, jak se s ní dá nakládat.

V rámci „Silvestru na Vltavě“ byl odvysílán desetidílný seriál zabývající se kladnými i méně kladnými hrdiny britských lidových písní – „Robin Hood, polárník lord Franklin, silniční lupiči, lapkové, piráti“.